Willowbrook B5324-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 82.13″W x 90.75″D x 62″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.61cm W x 230.5cm D x 157.48cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 90.75 × 82.13 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Willowbrook B5324 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5324-74A
Category: Beds
Tags: Beds, Egg Shell White w/slight rub through, M10868 Natural Fabric, Magnussen Home, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Willowbrook Wood King Panel Bed Headboard KD
Willowbrook Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Willowbrook Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Willowbrook B5324-54 Complete Queen Panel Bed
Willowbrook B5324-65A Complete King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Willowbrook B5324-54B Complete Queen Wall Bed
Willowbrook Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Willowbrook B5324-64 Complete King Panel Bed
Willowbrook Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Willowbrook B5324-20 Drawer Dresser
Willowbrook Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Willowbrook B5324-10 Drawer Chest
Sundance King Panel Bed
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Foundations Panel Bed King
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Michael Alan Showroom
Escape Upholstered Bed – Fluffy River Rock
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.