Avaline Carmen Two Drawer Nightstand
The Carmen Two-Drawer Nightstand is a stylish and functional addition to any bedroom. Its two spacious drawers, adorned with sleek metal ring pulls, offer ample storage for bedside essentials. The open shelf, accented by an inset stone top, adds a touch of luxury and provides a convenient space for displaying books or decorative objects.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Open Shelf | Yes |
|---|---|
| Inset stone top | Yes |
| Skylark finish | Yes |
| 2 Drawers | Yes |
| Electrical w/2-USB and 2-Outlets | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Transitional |
| Collection | Avaline |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Avaline Kendall Panel Bed King
| Dimensions | 86 × 84 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Avaline |
| Features | Fabric |
Avaline Scribe Cabinet
| Dimensions | 18 × 46 × 86 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Avaline |
| Features | Storage |
Avaline Carmen Spot Table
Avaline Kendall Panel Bed King
| Dimensions | 86 × 84 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Avaline |
| Features | Fabric |
Avaline Selkie End Table
Avaline Raen Side Chair
| Dimensions | 24 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Avaline |
| Features | Fabric |
Avaline Lowry Console
Avaline Carmen Bunching Stool
| Dimensions | 16 × 16 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Modern |
| Collection | Avaline |
| Features | Fabric |
Avaline Carmen Cocktail Table
Avaline Raen Side Chair
| Dimensions | 24 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Avaline |
| Features | Fabric |
Emery Three Drawer Nightstand
Modern Wilshire Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Foundations Nightstand
Linea Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Natural Stone Deep Brown/Sand Drift Nightstand
Menton Nightstand
Tribeca Nightstand
Antique 2 Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.