Bonanza 2-drawer Nightstand – BB29-226
Made in the USA, this night stand with two drawers offers casual style for your bedside. Its design elements with framed drawer fronts, tapered feet, and simple molding create a look that fits within contemporary to transitional space. The base rail is gently curved to add dimension to complete this night stand.
Product Details
| Satin nickel hardware finish | Yes |
|---|---|
| Kenlin Rite-Trak drawer guide system (metal on metal) | Yes |
| Mortise and tenon construction for strength and stability | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Solid Popular and UV fiberboard | Yes |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 25 × 26.5 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB27-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Grey in Queen – BB27-331-034-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB26-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Landscape Mirror – BB28-446
Bonanza Upholstered Storage Bed – Blue in Queen – BB27-551-053-050B-502-555
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB29-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Linen in Queen – BB27-331-031-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB28-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB29-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Grey in Twin – BB29-331-034-033B-302-333
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB28-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB29-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Parota 2 Drawer Nightstand
Menton Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Linea Nightstand
Foundations Nightstand
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Tribeca Nightstand
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Tribeca Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.