Bonanza 2-drawer Nightstand – BB26-226
Made in the USA, this night stand with two drawers offers casual style for your bedside. Its design elements with framed drawer fronts, tapered feet, and simple molding create a look that fits within contemporary to transitional space. The base rail is gently curved to add dimension to complete this night stand.
Product Details
| Satin nickel hardware finish | Yes |
|---|---|
| Kenlin Rite-Trak drawer guide system (metal on metal) | Yes |
| Mortise and tenon construction for strength and stability | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Crafted from cherry veneers and poplar solids | Yes |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 25 × 26.5 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB28-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza 2-drawer Laptop/tablet Desk With Charging Station – BB26-778
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 52 × 30 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Power |
Bonanza Upholstered Bed – Linen in Queen – BB29-551-051-855-922
| Dimensions | 87 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Storage Bed – Grey in Queen – BB28-551-054-050B-502-555
Bonanza Upholstered Storage Bed – Linen in Queen – BB26-551-051-050B-502-555
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB29-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Desk Chair – BB29-007
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB28-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza 2-drawer Nightstand – BB29-226
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Grey in Queen – BB28-331-034-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Storage Bed – Linen in Queen – BB28-551-051-050B-502-555
Bonanza Upholstered Storage Bed – Blue in Queen – BB28-551-053-050B-502-555
Foundations Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Linea Nightstand
Balam 2 Drawer, Nightstand
Tribeca Nightstand
Tribeca Nightstand
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.