Sereno Nightstand
Simple lines are redefined with a modern style in the Sereno nightstand. Three soft-close drawers offer full length brushed stainless steel pulls that curve with a sinuous style that adds dimension. Modern technology is offered with a two-port USB charging unit.
Product Details
| Cubes | 14.5 |
|---|---|
| Finish Shown | RSF – 329 Lutra Faux Stone and WDF – 329 Lutra |
| Overall Product Height | 29 |
| Overall Product Width | 24.69 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Nightstand |
| Program | Sereno |
| Roomtype | Bedroom |
| Shipping Weight | 140.8 |
| Total Shipping Weight | 140.8 |
| Website Material | Wood |
| Three soft-close drawers with full-length brushed stainless steel pulls in Nickel finish | Yes |
| Two-port A+C USB charging unit on back of case | Yes |
| Walnut wood in Lutra finish and cast resin base in Lutra Faux Stone finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Depth | 19.88 in (50.5 cm) |
| Height | 29 in (73.66 cm) |
| Width | 24.69 in (62.71 cm) |
| Qty On Hand | 18 |
| Dimensions | 19.88 × 24.69 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Lutra |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sereno |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sereno Buffet
| Dimensions | 20.06 × 67.94 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Lutra and Fuso |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Storage |
Sereno Bench
| Dimensions | 20 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Entertainment Credenza
Sereno Arm Chair
| Dimensions | 25.38 × 24.75 × 34.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Dresser
Sereno Dining Table
Sereno Bench
| Dimensions | 22 × 22 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Panel Bed King
| Dimensions | 92.25 × 84 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Lutra |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Foundations Nightstand
Menton Nightstand
Menton Nightstand
Antique 2 Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Balam 2 Drawer, Nightstand
Linea Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Natural Stone Deep Brown/Sand Drift Nightstand
Foundations Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.