Grayson Gray Marble Top Server
The charm of a farmhouse antique but dressed-up with a stunning gray marble top, this Server offers relaxed sophistication for dining, living or entertainment use. The 60 inch long Server has a mix of hidden and open display for storing placements, silverware, remotes while also showing off china or collectibles. The adjustable shelf offers ample storage room for tall objects and the one long shelf accommodates wide electronics when used as an Enternment piece. Style, function and display in one multi-use package.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed with a gray marble top and hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Styling details include refined rustic design | Yes |
| The piece works well as a Server for the Dining Room, a hallway storage piece or as an Entertainment Center | Yes |
| Glass doors work well for display or for using remotes with electronics | Yes |
| Metal side drawer glides offer whisper quiet drawer operation | Yes |
| Removable adjustable shelf fits stores tall objects beautfully | Yes |
| European-style recessed hinges give the Server a clean contemporary look while ensuring smooth door operation | Yes |
| Oil rubbed brass hardware | Yes |
| Finish Color: Dusty Honey | Yes |
| Product Size | 66 x 18 x 36 in |
| Dimensions | 18 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Grayson |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Grayson 24″ Counter Stool, Upholstered With Nailhead, Gray
| Dimensions | 24 × 20 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Grayson |
| Features | Fabric |
Grayson 24″ Counter Storage Bench W/nailhead Trim
Grayson 60-inch Gray Marble Top Counter Storage Table
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Grayson |
| Features | Storage |
Grayson Gray Marble Top
| Dimensions | 40 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Grayson |
| Features | Storage |
Albion Sideboard
Sunset D5783-14 Buffet
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Caspar Iron Four Door Cabinet
Jarvis Server
Kali Iron Four Door Cabinet
Toronto 4 Door Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.