Sanctuary Round Mirrored Accent Table – Visage
Description
Description
A vision of beauty and serene style, the Sanctuary Round Mirrored Accent Table will recharge your mental energies. Finished in the enchanting Visage, a patina of silver greige with amber glaze.
Product Details
| Carton Height | 9.75 |
|---|---|
| Carton Length | 26.75 |
| Carton Weight | 30.75 |
| Carton Width | 30.25 |
| Depth | 22.00 |
| Distressing | No |
| Height | 27.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mirror |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Traditional/Formal |
| Table Shape | Round |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 22.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 17.64 |
| Image Role Data | {“3014_50001_inset2”:[“Room Image 1″],”3014_50001”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”3014_50001_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
Additional information
Additional information
| Weight | 17.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 27 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Casual Dining Sanctuary Rectangle Dining Table Top w/2-20in leaves
Casual Dining Sanctuary Rectangle Dining Table Base
Sanctuary Mirrored Leg Nightstand – Bling
Sanctuary Glass Bunching Curio-Ebony Antiqued Oak
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Drift
Sanctuary Windsor Side Chair
Sanctuary Upholstered Arm Chair
Sanctuary Side Chair
Sanctuary King Upholstered Bed
Sanctuary Spindle Arm Chair
Sanctuary Four-Door Mirrored Console – Surf-Visage
Sanctuary Two-Door Mirrored Nightstand – Visage
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Oxford Two Door Cabinet
Michael Alan Showroom
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nidra Accent Table
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Sundance Bed Bench
Michael Alan Showroom
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Jackson Pedestals
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.