CUSTOM KIT for Newport Ottoman
Description
Description
The Newport Ottoman blends modern and industrial sensibly into one striking design, featuring a linear frame and plush 6″ cushion. Crafted in powder coated aluminum in a Satin White finish.
Product Details
| Dimensions | L31″ x D18″ x H18″ / 20 lbs |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 31.1 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
CUSTOM KIT for Newport Swivel Club Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31.1 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Swivel |
Newport Adjustable Double Sling Chaise
Newport Ottoman in Cast Silver, No Welt
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 31.1 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Newport Sofa
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 89.96 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport Resort King Daybed | Frame SKU
| Weight | 350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 85 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport 90″ Dining Table
COMPLETE KIT for Newport Left Arm Facing Loveseat
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 61.42 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Newport King Day Bed
| Weight | 350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 85 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport Sectional in Cast Silver, No Welt
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 96.07 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport Adjustable Sling Chaise
Mia Club Chair
| Dimensions | 37 × 40 × 29.5 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Coastal |
Michael Alan Showroom
Dana Hanging Chair
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 44 × 79 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Beige, White |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Transitional |
Savaii Outdoor Swivel Chair
Aventura Outdoor Swivel Chair
Palermo Sling Club Chair
| Dimensions | 28.5 × 30 × 34.5 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Transitional |
Redondo Club Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Grey |
| Features | Customizable |
| Style | Transitional |
Ibiza Outdoor Chaise
Ibiza Outdoor Chair
| Dimensions | 37 × 31 × 31.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Milano Club Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 36 × 28 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Grey |
| Features | Customizable |
| Style | Contemporary |
Carmel Outdoor Side Chair
| Dimensions | 23.75 × 22.13 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Novara Club Chair
| Dimensions | 37 × 35 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Hugo Outdoor Chaise
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!




Reviews
There are no reviews yet.