Gravelstone Rectangular Fire Table
Extend your outdoor entertaining well into the evening with Sunset West contemporary fire tables. Our Gravelstone fire tables are made with enduring GFRC to mimic the look and feel of concrete, with added resiliency to weather the elements year round.
Product Details
| All Fire Table burners are rated from 55,000 – 100,000 BTUs. The pan burner is made from 304 stainless steel. | Yes |
|---|---|
| All Fire tables feature a separate starter switch and flame controls. All fire tables come standard with a 10 foot hose to connect to an external propane (LP) source and glass bead media for the burner and include components to convert to natural gas (NG) | Yes |
| Dimensions | L60″ x W30″ x H17″ |
| Weight | 207 lbs. |
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 30 × 17 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bazaar |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Antique Stone Bowl Coffee Table
Gravelstone Round Tank Cover
Gravelstone Square Fire Table
Antique Stone Round End Table
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.08 × 20.08 × 23 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Bazaar |
| Features | Swivel |
Antique Stone End Table
41″ Fire Bowl
GRC Square Graphite Tank Cover
Gravelstone Square Tank Cover
Gravelstone Round Fire Table
Antique Stone Square Coffee Table
Antique Stone Reactangle Coffee Table
Sand Armless Club Chair
Rochelle Outdoor Console Table
| Dimensions | 17 × 68 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Storage |
Bristol Outdoor Side Table
Grenada Outdoor Accent Table
Trevi End Table
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Miramar Outdoor Cocktail Table
Trevi XL 70×32″ Rectangular Fire Pit
| Dimensions | 32 × 70 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Sausalito Outdoor Accent Table
Millim Outdoor Accent Table
Redondo Coffee Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 33 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Industrial, Modern |
Tambora Outdoor Accent Table
Maya Outdoor Accent Table
Stillwater Outdoor Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!



Reviews
There are no reviews yet.