Dwell Boulder Bunching Cocktail Table
The Boulder Bunching Cocktail Table offers versatile style with its nesting design. Finished in a warm Boulder medium-brown, the round table top features a subtle radial pattern. Pair with the Boulder Bunching Ottoman to providing extra seating or a surface for display. This cocktail brings a blend of functionality and refined elegance to your living space, perfect for flexible arrangements and effortless entertaining.
Product Details
| Please note the Boulder Bunching Ottoman is sold separately | Yes |
|---|---|
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell River Rock Ten Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Basalt Lap Credenza
Dwell River Rock Six Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock End Table
Dwell Boulder Credenza
| Dimensions | 19 × 79 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Dwell |
| Features | Leather |
Dwell River Rock Side Chair
| Dimensions | 22 × 24 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Nightstand
| Dimensions | 18 × 33 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Dining Table
Dwell River Rock Upholstered Bed King
| Dimensions | 88 × 83 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Panel Bed Queen
Darlington Cocktail Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Atlas Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Santa Fe Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Balam Cocktail Table
Mercer Cocktail Table
Carson Coffee Table
Brooklyn Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.