Commerce & Market Arness Console
Globally inspired and authentically designed, the narrow Arness Console Table is crafted of Mango Wood with a transparent black finish revealing natural color and grain variations for a casual rustic appeal. At only 16 inches deep, it fits in even tight spaces.
Product Details
| Carton Height | 37.00 |
|---|---|
| Carton Length | 19.00 |
| Carton Weight | 114.00 |
| Carton Width | 71.00 |
| Depth | 16.00 |
| Height | 34.00 |
| Material Description | Mango Wood |
| Style | Casual |
| Width | 68.00 |
| Weight | 99 |
| Image Role Data | {“7228_80082_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80082_89_straight_silo”:[“Silo Image 2″,”Silo – Straight”],”7228_80082_89_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 68 × 34 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce and Market Margo Etagere
Commerce & Market Argyle Three-Drawer Chest
Commerce and Market Jachar Entertainment Credenza
Commerce and Market Melrose Console Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Rectangle Sofa Console
Commerce and Market Izabela Upholstered Arm Chair
Commerce & Market Izabela Upholstered Arm Chair
Commerce & Market Bookcase
Commerce & Market Madison Round Dining Table
Commerce & Market Delta Console Table
Commerce & Market Jaiden Three Door Credenza
Living Room Commerce and Market Inside Track Console Table
Harmony Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Adrian Console Table
7781 Blackburn Console
Perrine White Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Tess Console Table
Oslo Console Table
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Linea Console Table
Highland Park Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.