Commerce & Market Jack O’bein Long Skinny Console
Exuding craftsmanship with attention to detail, the casual Jack O’Bein Console Table has twisted legs and a paned veneer top with peg accents. Crafted of Pine Veneers, it has a medium wood finish. At 78 inches wide and only 14 inches deep, it fits into narrow spaces beautifully.
Product Details
| Best Seller | No |
|---|---|
| Carton Height | 13.75 |
| Carton Length | 18.00 |
| Carton Weight | 97.00 |
| Carton Width | 82.75 |
| Depth | 14.00 |
| Height | 33.00 |
| Material Description | Pine Veneers |
| Style | Casual |
| Width | 78.00 |
| Weight | 68.34 |
| Image Role Data | {“7228_80177_178_204_85_room”:[“Room Image 1″],”7228_80177_178_204_85_room2”:[“Room Image 2″],”7228_80178_85_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80178_85_straight_silo”:[“Silo Im |
| Weight | 68.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 78 × 33 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Kubrick Console Table
Commerce & Market Jacobs Ladder End Table
Commerce & Market Etagere
Commerce & Market Argyle Three-Drawer Chest
Commerce & Market Carved Round Cocktail Table
Commerce and Market Home Office Commerce & Market Bookcase
Commerce & Market Linear Perspective Credenza
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Commerce and Market Amelia Round End Table
Commerce & Market Octavius Cocktail Table
Commerce & Market Metropolitan End Table
Commerce and Market Haven Accent Chest
7781 Blackburn Console
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Linea Console Table
Adrian Console Table
Deen Console Table
Harmony Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Tess Console Table
Raiden Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.