Landmark Sofa Back Table
The Landmark Living Room Collection has beautifully veneered table tops that feature a very unique sunburst pattern. The light saw mark accents and weathered oak finish gives this sleek modern collection a classic rustic feel.
Product Details
| Weathered Oak Finish | Yes |
|---|---|
| Rustic Oak Veneer and Select Hardwood | Yes |
| Unique sunburst pattern on table top | Yes |
| Outlet Charging pack on side | Yes |
| Heavy tubular metal stretcher at base | Yes |
| Extra thick table tops | Yes |
| Construction | Rustic Oak Veneer and Select Hardwood |
| Material | Rustic Oak Veneer and Select Hardwood |
| Product Dimensions | 60″W x 21″D x 36″H |
| Weight | 108 Lbs. |
| Cube | 7.33 |
| Style | Modern |
| Warranty | Limited 1 Year |
| Finish | Weathered Oak |
| Collection | Landmark |
| Product Cube | 7.33 |
| Carton Weight | 107.8 |
| Product Weight | 99 |
| Color Code | WOA |
| Color Name | Weathered Oak |
| Carton Dimensions | 64.37″W x 25″D x 7.87″H |
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 60 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Landmark |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Landmark Round Dining Table
Landmark Upholstered Chair
Landmark Backless Bench
Landmark Backless Stool
Landmark Trestle Dining Table
Landmark End Table
Landmark Chairside Table
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Landmark |
| Features | Storage |
Landmark Sideboard
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Landmark |
| Features | Storage |
Landmark Coffee Table
Landmark Slat Chair
Tess Console Table
Raiden Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Acosta Console Table
Adrian Console Table
Gavin Console
Latola Solid Wood Console
7781 Blackburn Console
Compass Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.