Living Room Linville Falls Chimney View Console Table
Capturing the essence of nature’s organic color palette on a clean-lined, simple silhouette, the Chimney View Console Table is crafted of Oak Veneers with a soft smoked gray Mink finish. The console has a narrow 20-inch depth, making it a great fit for smaller spaces, and is fully finished on all sides.
Product Details
| Narrow, rectangle shapeFinished on all sidesFinish: Mink: A soft smoked gray finish | Yes |
|---|---|
| Finish | Mink: A soft smoked gray finish |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
| Weight | 110.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 67.75 × 35.5 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Linville Falls |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Linville Falls 72″ Credenza with Two Lateral Files
Linville Falls 72″ Credenza with Three Files
Home Office Linville Falls Desk Top 36in
Home Office Linville Falls Desk Top 60in
Linville Falls Corner Desk with File and Lateral File
Linville Falls Linn Cove Upholstered Side Chair
Linville Falls Shou Sugi Ban Server
Linville Falls Blue Ridge 60in Round Dining Table
Linville Falls 60″ Desk
Linville Falls Boones King Upholstered Shelter Bed
Linville Falls 96″ Desk with Centered Lateral File
Linville Falls Norwood Friendship Table
Jackson Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Linea Console Table
Deen Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Linea Console Table
Tess Console Table
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Harmony Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Perrine White Console Table
7781 Blackburn Console
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.