Heron Cove Wood Counter Dining Table Top SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 80″x38″x36″ with 1 center removable ext. leaf (20″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | wood slide with self-driven guides and gears. |
| Construction & Features | 4 wood doors panel on both front and back sides. |
| Construction & Features | horizontal slats for bottle storage. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
Additional information
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 60 × 4 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White and Dovetail Grey and Aged Pewter Metal and Baja Fog Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Heron Cove D4400 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4400-42T
Category: Uncategorized
Tags: Chalk White and Dovetail Grey and Aged Pewter Metal and Baja Fog Fabric, Dining Table Tops, Magnussen Home, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Heron D4400-65 Step Up Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Heron Cove Wood Counter Dining Table Base SU
Heron D4400-25 Dining Trestle Table
Heron D4400-79 Bench w/Back
Heron D4400-82 Counter Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Heron D4400-14H Buffet w/Hutch
Heron D4400-14 Buffet
Heron D4400-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Heron D4400-67 Curved Bench w/Upholstered Seat
Heron D4400-42 Counter Table
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.