La Jolla Loveseat | Custom kit
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | La Jolla |
| Features | Fabric |
La Jolla Loveseat | Frame SKU
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | La Jolla |
| Features | Fabric |
La Jolla Loveseat | Stocked kit
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | La Jolla |
| Features | Fabric |
Laguna Loveseat in Canvas Flax, No Welt
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 56.22 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Beige |
| Style | Transitional |
| Collection | Laguna |
| Features | Fabric |
Laguna Loveseat | Frame SKU
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Collection | Laguna |
| Features | Fabric |
Montecito Curve Loveseat | Custom kit
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 75 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Brown |
| Collection | Montecito |
| Features | Fabric |
Montecito Curve Loveseat | Frame SKU
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 75 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Brown |
| Collection | Montecito |
| Features | Fabric |
Montecito Curve Loveseat | Stocked kit
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 75 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Brown |
| Collection | Montecito |
| Features | Fabric |
Monterey Loveseat in Linen Stone w/ Selt Welt
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 55.51 × 39 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Detail Color | Browns |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Monterey |
| Features | Fabric |
Monterey Loveseat | Frame SKU
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 39 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Collection | Monterey |
| Features | Fabric |
Newport Curved Sofa in Cast Silver, No Welt
| Weight | 19.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.32 × 69.33 × 28.15 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport Loveseat in Cast Silver, No Welt
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 64.96 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Newport Loveseat | Frame SKU
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | Newport |
| Features | Fabric |
Pietra Loveseat in Echo Ash, No Welt
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 61.13 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Pietra |
| Features | Fabric |
Pietra Loveseat | Frame SKU
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Collection | Pietra |
| Features | Fabric |
Provence Loveseat in Canvas Flax w/ Self Welt
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 51.77 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Provence |
| Features | Fabric |
Provence Loveseat | Frame SKU
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Collection | Provence |
| Features | Fabric |
Redondo Armless Curve Loveseat | Frame SKU
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Collection | Redondo |
| Features | Fabric |
Redondo Curved Sofa in Cast Silver, No Welt
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 69.33 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Redondo |
| Features | Fabric |
Redondo Loveseat in Cast Silver, No Welt
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 35 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Redondo |
| Features | Fabric |
Redondo Loveseat | Frame SKU
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 35 × 31 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Collection | Redondo |
| Features | Fabric |
