Tinley D4646-15 Server
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 66″W x 18″D x 36″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 45.72cm D x 91.44cm H |
| Construction & Features | 3 wood framed glass doors with wood fretwork |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf behind each door |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Additional information
Additional information
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 36 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dove tail grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Tinley Park D4646 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Tinley D4646-20 RectangularDiningTable
Tinley Park Wood Rectangular Dining Table Top SU
60″ Round Dining Table Top
Tinley D4646-01 Dining Cabinet
Tinley Park Wood 48″ Round Dining Table Top SU
Tinley D4646-01T Wood Dining Cabinet Top SU
Tinley D4646-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Tinley D4646-60 Dining Side Chair (2/ctn)
Tinley D4646-04 Buffet Curio Cabinet
Tinley D4646-01B Wood Dining Cabinet Base SU
Tinley D4646-22 48″ Round Dining Table
Tinley Park Wood Rectangular Dining Table Base KD
Foundations Buffet
Caspar Iron Four Door Cabinet
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Oslo Pantry Cabinet
Perrine Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Keir Four Door Cabinet
Michael Alan Showroom
Lennox Four-Door Sideboard
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.