Madison County Electric Fireplace Media Console
Designed to work seamlessly with our occasional collections, our electric fireplaces are a beautiful blend of form and function. Echoing the same details featured in their coordinating occasional tables, each piece offers plenty of storage and media space. At the same time, dynamic, glowing embers create a cozy ambiance – no chimney required.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 153.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Madison County |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Madison County Extension Dining Table
Madison County Bench
Madison County Console Table
Madison County Ladderback Chair (2/ctn)
Madison County Power Nightstand
Madison County Round To Oval Dining Table
Madison County Server And Hutch
Madison County Media Wall
Madison County High-low Dining Table
Madison County 22″ Pier
Madison County Slatback Counter Stool
Madison County Power Desk
| Weight | 46.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 50 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Bakersfield Electric Fireplace Media Console
| Weight | 155.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Bakersfield |
| Features | Storage |
Painted Canyon 32″ Fireplace
| Weight | 71.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Painted |
| Features | Customizable |
Altamonte Electric Fireplace Media Console
| Weight | 156.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Urban Icon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 160.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | UI Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Bakersfield 32″ Fireplace
| Weight | 73.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Bakersfield |
| Features | Customizable |
Telluride Electric Fireplace Media Console
| Weight | 163.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Telluride |
| Features | Storage |
Urban Icon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 160.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Collection 32″ Fireplace
| Weight | 71.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urban |
| Features | Customizable |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.