Jilian Club Chair
The Jilian Club Chair exudes sink-in-me comfort with a plush seat cushion and a supportive high back. Upholstered in the aniline top grain Huntington Collis leather, the legs are finished in the dark wood Natchez finish. Accented with brass nailheads.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Primary Materials | Leather |
|---|---|
| StationaryBrass nailhead trimAniline Top Grain LeatherFinish: Dark Natchez Brown finish | Yes |
| Finish | Dark Natchez Brown finish |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 31 × 35 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | CC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kato leather Club Chair with Dark HOH
Kale Accent Chair with Dark Brindle HOH
Keys Swivel Chair
Mina Swivel Chair
Mai Wing Swivel Club Chair
Amette Metal Frame Club Chair
Royce Club Chair
Conner Swivel Club Chair
Mai Wing Swivel Club Chair
CC Blakeley Club Chair
CC Living Room Emeral Swivel Chair
Kato leather Swivel Chair with Dark HOH
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Daisy Swivel Glider Chair
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Kelida Swivel Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 29.5 × 37.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Ameretta Stationary Chair
| Dimensions | 20.5 × 27 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.