Cascade Console Table
Clear the clutter and bring a sense of calm and tranquility to your home with the dual-function Cascade Console Table. At only 14 inches deep, this piece can fit in small spaces and can serve as a bookcase or display case while also serving as a sofa table, hall table or bedroom piece. The organic Terrain finish is a soft taupe color on oak veneers with dry brushing.
Product Details
| Primary Materials | Oak Veneers |
|---|---|
| Narrow rectangle shapeOne fixed shelfFinish: Terrain: a soft, taupe finishDistressed Finished: Dry brushing | Yes |
| Finish | Terrain: a soft, taupe finish |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Number Of Shelves | 1 |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
| Weight | 166.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 68 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Home Office Cascade Bookcase Hutch
Cascade Credenza
Cascade Writing Desk
Casual Dining Cascade Pedestal Dining Table Top
Cascade King Sleigh Bed
Cascade Server
Cascade Bookcase Base and Hutch
Cascade Three-Drawer Nightstand
Cascade Pedestal Dining Table
Cascade Rectangle Dining Table with 1-22 in Leaf
Cascade King Panel Bed
Cascade Queen Sleigh Bed
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
7781 Blackburn Console
Highland Park Console Table
Acosta Console Table
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Adrian Console Table
Catalina Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
4 Door Console IFD5721CNS
Harmony Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.